Podsumowanie 28. kolejki. Jak grali nasi rywale?

Za nami 28. kolejka katowickiej klasy okręgowej. Sosnowiczanie przegrali w Miasteczku Śląskim z Odrą, a jak zagrali nasi rywale? Sprawdźmy!

W ostatniej kolejce podopieczni Michała Chmielowskiego zagrali na wyjeździe z Odrą Miasteczko Śląskie. Mecz zakończył się skromnym zwycięstwem rywali. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 31. minucie Szymon Wojtkowiak.

Jak poradzili sobie nasi pozostali rywale? Górnik Bobrowniki Śląskie pokonały lidera rozgrywek, Dramę Zbrosławice 2:0, a Szczakowianka Jaworzno strzeliła drugiej drużynie Zagłębia Sosnowiec aż cztery bramki. Górnik Wojkowice pokonał Łazowiankę Łazy 4:2, a Tęcza Błędów zremisowała 1:1 ze Źródłem Kromołów. Remisem zakończyło się także spotkanie Łagiszy z Silesią Miechowice (3:3). Z trzech punktów cieszyli się również Orzeł Miedary (3:1 z Cyklonem Rogoźnik) i Siemianowiczanka Siemianowice Śląskie (1:0 z Sokołem Orzech). W sumie padło 26 bramek.

Po 28. kolejkach liderem rozgrywek pozostaje Drama Zbrosławice, która ma sześć punktów przewagi nad drugą Szczakowianką Jaworzno (60.). Niwczanie z 40. punktami na swoim koncie plasują się na dziewiątym miejscu. Tabelę zamyka SKS Łagisza (17.). Do końca sezonu pozostały dwie kolejki.

Wyniki 28. kolejki katowickiej klasy okręgowej:

Siemianowiczanka Siemianowice Śląskie - Sokół Orzech 1:0

Tęcza Błędów - Źródło Kromołów 1:1