Wrócili! 21 zawodników na pierwszym treningu

Po kilku tygodniach przerwy piłkarze AKS Górnik Niwka Sosnowiec wrócili do treningów. Na pierwszych zajęciach pojawiło się 21 zawodników.

Przygotowania niwczan do nowego sezonu ruszyły pełną parą. W poniedziałek, 15 lipca, sosnowiczanie wrócili do treningów. Na pierwszych zajęciach pojawiło się 21 zawodników, w tym kilku testowanych. Nie był to jeszcze pełny skład, bo część piłkarzy przebywa na urlopach.

CZYTAJ TAKŻE: Plan przygotowań niwczan do nowego sezonu

Przed ekipą zielonej koniczynki bardzo krótki okres przygotowawczy. - Chcemy ten krótki okres maksymalnie wykorzystać. Trenujemy trzy razy w tygodniu. W środy i soboty będziemy grać sparingi. Rozegramy ich pięć i będzie to główny element naszych przygotowań - powiedział trener Michał Chmielowski.

Pierwszy sparing sosnowiczanie zagrają już w tę środę (17 lipca) z Unią Strzemieszyce. Mecz zostanie rozegrany o godz. 18.00 na bocznym boisku AKS-u.

Trener Chmielowski w czasie sparingów będzie bacznie obserwował paru nowych piłkarzy, którzy aspirują do gry w naszym klubie. - Mecze kontrolne są atrakcyjną formą treningu dla piłkarzy, z kolei trenerowi dają obraz dyspozycji poszczególnych graczy. Oczywiście będziemy też przyglądać się testowanym zawodnikom – tłumaczy szkoleniowiec sosnowiczan.

Przypomnijmy, że liga w tym roku startuje 10 sierpnia. W pierwszej kolejce będziemy podejmować u siebie Podlesiankę Katowice.

ZDJĘCIA Z PIERWSZEGO TRENINGU - TUTAJ