Derby Sosnowca dla rezerw Zagłębia

W meczu siódmej kolejki katowicko-sosnowieckiej ligi okręgowej piłkarze AKS Górnik Niwka przegrali derby Sosnowca z drugą drużyną Zagłębia 1:2.

W sobotę, 14 września, podopieczni Michała Chmielowskiego zagrali kolejny mecz o punkty. Tym razem z Zagłębiem II Sosnowiec. Zespół Łukasza Gajdy przyjechał na Niwkę w mocnym składzie. W Zagłębiu wystąpiło bowiem kilku zawodników z kadry pierwszej drużyny (Michał Kieca, Bartłomiej Babiarz, Quentin Seedorf, Carl Stewart).

Gracze zielonej koniczynki postawili twarde warunki, ale doświadczeni zawodnicy Zagłębia pomogli drużynie i to oni cieszyli się z trzech punktów. Rywale w 10. minucie objęli prowadzenie po bramce Mateusza Popczyka, a drugiego gola dołożył w 34. minucie Michał Kieca. Niwczanie odpowiedzieli w 71. minucie trafieniem Grzegorza Kachniarza.

W następnej kolejce biało-zieloni podejmować będą u siebie Niwy Brudzowice Mecz ten zostanie rozegrany 21 września o godz. 16.00.