Inauguracyjny falstart sosnowiczan

W meczu inauguracyjnym nowy sezon katowicko-sosnowieckiej ligi okręgowej, piłkarze AKS Górnik Niwka Sosnowiec przegrali z mocną i poukładaną Podlesianką Katowice 1:2.

W sobotnim pojedynku z Podlesianką Katowice zespół z Niwki musiał sobie radzić bez Mateusza Skrzypka i Piotra Sierczyńskiego, którzy wraz z trenerem Michałem Chmielowskim wzięli udział w finałach Mistrzostw Polski w piłce plażowej w Kołobrzegu. Nieobecni byli również Maciej Wędziński i Dominik Zachariasz.

Początek meczu był w miarę wyrównany. Oba zespoły zaczęły ostrożnie. Dopiero z czasem zaczęła rysować się przewaga Podlesianki, która przez wielu wymieniania jest jako faworyt do walki o czołowe lokaty.

Pierwsza bramka padła w 18. minucie. Norberta Puczyńskiego pokonał Marcin Rosiński. Niwczanie dzielnie odpierali ataki rywali i próbowali stworzyć podbramkowe sytuacje. Brakowało jednak szczęścia w wykończeniu akcji.

Udało się dopiero w 77. minucie. Wyrównującego gola zdobył debiutujący w barwach AKS-u Grzegorz Kachniarz.

W 85. minucie sosnowiczanie mieli dużo szczęścia. Goście nie wykorzystali rzutu karnego. Niestety pięć minut później Marcin Rosiński mocnym strzałem ustalił wynik meczu i dał zwycięstwo swojej drużynie.

W następnej kolejce piłkarze zielonej koniczynki zagrają na wyjeździe ze Źródłem Kromołów.

ZDJĘCIA Z MECZU NIWCZAN Z PODLESIANKĄ KATOWICE - TUTAJ

AKS Górnik Niwka Sosnowiec - Podlesianka Katowice 1:2 (0:1)

Bramki: 0:1 - Marcin Rosiński (18.), 1:1 - Grzegorz Kachniarz (77.), 1:2 - Marcin Rosiński (90.).

AKS: Puczyński – Szabla, Czajkowski, Stok (75. Gajówka), Duda, Wolny, Olszowski (67. Stachowicz), Matysek, Majewski (67. Korepta), Kachniarz (88. Adamek), Marędowski (46. Krzanowski).

Podlesianka: Tomanek – Żemła, Renner, Stachoń, Widenka – Kubacki, Brehmer (70. Rzepa), Colik, Rosiński, Zając – Kaczmarczyk.

Żółte kartki: Dawid Brehmer, Marcin Rosiński. Sędziował: Krzysztof Pustulka (Zabrze).