O Akademii

Zajęcia w Akademii Piłkarskiej AKS Górnik Niwka Sosnowiec to niezapomniana przygoda, podnoszenie swoich umiejętności pod czujnym okiem wykwalifikowanych trenerów oraz wpajanie zasad zdrowego trybu życia.

Obecnie w Akademii AKS Górnik Niwka Sosnowiec trenuje ponad 150 młodych adeptów piłki nożnej. Stanowią oni osiem grup treningowych, począwszy od rocznika 2013 do juniorów z rocznika 2001 i młodsi. Sztab szkoleniowy liczy 12 trenerów, w tym dwóch odpowiedzialnych za przygotowanie motoryczne i sprawnościowe naszych podopiecznych.

Akademia stale się rozwija i kładzie duży nacisk na podwyższanie jakości prowadzonych zajęć oraz zapewnienie profesjonalnych warunków do treningów. Młodzi piłkarze reprezentują barwy naszego klubu w rozgrywkach na terenie całego województwa, biorąc udział w rozgrywkach organizowanych przez Okręgowy oraz Śląski Związek Piłki Nożnej.

- Zajęcia w Akademii AKS Górnik Niwka Sosnowiec wyróżnia profesjonalne podejście trenerów, rodzinna atmosfera oraz świetna baza i zaplecze treningowe. Chcemy razem tworzyć jedną wielką sportową rodzinę i pracować na to, aby klub AKS Górnik Niwka i jego zawodnicy byli rozpoznawani w całym regionie - podkreśla Miłosz Bujak, koordynator Akademii AKS Górnik Niwka Sosnowiec.

Ponadto Akademia to Piłkarska Rodzina zrzeszająca nie tylko zawodników, ale całe rodziny, a także sympatyków i przyjaciół klubu. - Nasze działania mają na celu propagowanie aktywnego stylu życia, sportowej integracji, kreowania zdrowego wzorca spędzania czasu od najmłodszych lat - zaznacza Miłosz Bujak.

Więcej informacji na temat naboru oraz funkcjonowania Akademii udziela koordynator Miłosz Bujak (tel. 512 911 153).