Nasz najbliższy rywal: Zagłębie II Sosnowiec

W najbliższą sobotę, 6 kwietnia, czekają nas wielkie derby Sosnowiec. AKS Górnik Niwka podejmować będzie Zagłębie II Sosnowiec.

W najbliższą sobotę podopieczni Michała Chmielowskiego zagrają kolejny mecz o ligowe punkty. Rywalem niwczan będzie druga drużyna Zagłębia Sosnowiec.

Zagłębie II Sosnowiec po 18. kolejkach katowickiej klasy okręgowej z 26. punktami na swoim koncie plasuje się na ósmym miejscu i ma punkt więcej od naszego zespołu.

Wiosną gracze Mariusza Strojczyka zdobyli cztery punkty, z kolei biało-zieloni – sześć. W ostatniej kolejce Zagłębie zremisowało z Tęczą Błędów 2:2, po bramkach Tomasza Pietrzaka i Konrada Kumora, który ustrzelił rywala dopiero pod koniec spotkania. Niwczanie za to odnieśli pierwszą porażkę z mocnym Górnikiem Wojkowice (0:3 - przyp.). - Nie zasłużyliśmy na porażkę. Pokazaliśmy charakter i zaangażowanie. Zabrakło jednak skuteczności i odrobiny szczęścia. Górnik oddał trzy celne strzały i wykorzystał nasze błędy - kręci głową trener Michał Chmielowski.

Przypomnijmy, że jesienią w konfrontacji obu zespołów lepsi byli piłkarze Zagłębia, którzy wygrali 4:1. Czas na rewanż!

Początek meczu z Zagłębiem II Sosnowiec o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy i prosimy o gorący doping!

Harmonogram 19. kolejki katowickiej klasy okręgowej:

AKS Górnik Niwka Sosnowiec - Zagłębie II Sosnowiec

Orzeł Miedary - Odra Miasteczko Śląskie