Mariusz Grząba nie jest już trenerem pierwszej drużyny

Mariusz Grząba nie jest już trenerem drużyny seniorów AKS Górnik Niwka Sosnowiec. Wkrótce poznamy jego następcę.

Zarząd AKS Górnik Niwka Sosnowiec informuje, że Mariusz Grząba nie jest już trenerem pierwszej drużyny. - Trener Mariusz Grząba złożył rezygnację i została ona przyjęta - przekazał prezes Paweł Niedzwiedzki.

Pod wodzą Mariusza Grząby nasza drużyna wywalczyła awans do klasy okręgowej. Po ośmiu kolejkach trener zostawia drużynę na dziesiątym miejscu (dwa zwycięstwa, dwa remisy i cztery porażki).

- AKS to klub, który od dziecka mam w sercu. Nie jestem trenerem, który nie reaguje emocjonalnie i dlatego też wspólnie z prezesem zdecydowaliśmy o zmianie. Potrzebny jest powiew świeżości, nowa miotła, która da pozytywnego kopa drużynie - powiedział Mariusz Grząba.

- Po ostatnich meczach potrzebny był wstrząs i nowe otwarcie. Jestem przekonany, że nasza wspólna decyzja jest słuszna i że bardzo szybko wrócimy na właściwe tory. Dziękujemy Mariuszowi za zaangażowanie i wkład w rozwój drużyny seniorów - podkreśla Paweł Niedzwiedzki, prezes klubu.

W najbliższym czasie poznamy nazwisko nowego szkoleniowca.