Michał Chmielowski nowym trenerem niwczan

Michał Chmielowski został nowym trenerem pierwszej drużyny AKS Górnik Niwka Sosnowiec.

43-letni Michał Chmielowski został nowym trenerem zielonej koniczynki. Zastąpił na tym stanowisku Mariusza Grząbę.

- AKS to klub z tradycjami, ambicjami i świetną bazą treningową. Dodatkowo znajduje się niecałe 3 km od mojego miejsca zamieszkania, dlatego cieszę się, że będę mógł tu pracować - powiedział Michał Chmielowski.

Nowy szkoleniowiec niwczan jest znany w środowisku piłkarskim. Pracował w takich klubach, jak Czarni Sosnowiec, Zagłębiak Dąbrowa Górnicza, Tęcza Błędów, Niwy Brudzowice czy ostatnio MKS Ujejsce.

Pierwszym testem dla nowego trenera będzie sobotni mecz z ekipą z Siemianowic Śląskich. - Muszę przyznać, że nie śledziłem wcześniej wyników Niwki. Ostatnie trzy dni poświęciłem na analizy, rozmawiałem też z ludźmi. Posiadam pewną wiedzę, ale pierwszym sprawdzianem będzie sobotni mecz z Siemianowiczanką - przyznaje. - Zaczynamy z mocnym przeciwnikiem, który może obnażyć nasze błędy i słabości. Od poniedziałku będziemy się starali niwelować wszystkie błędy i mam nadzieję, że wszystko ułoży się po naszej myśli - dodaje trener Chmielowski.

- Muszę poznać tę drużynę i zobaczyć jej atuty. Taktyki nie ustala się pod jakieś “widzimisię” trenera, a pod kątem tego, czym dysponuje w drużynie. Myślę, że ta drużyna ma duży potencjał. Musimy jednak popracować nad pewnymi mankamentami – wyjaśnia nowy szkoleniowiec sosnowiczan.

ZDJĘCIA Z PIERWSZEGO TRENINGU Z NOWYM TRENEREM - TUTAJ

- Dla mnie podstawą jest walka, zaangażowanie i pokazanie się z jak najlepszej strony. Każdy zawodnik ma u mnie czystą kartę. Tym bardziej, że po raz pierwszy obejmuję drużynę, której nie widziałem w żadnym meczu. Tym bardziej ta praca będzie ciekawsza - podkreśla Michał Chmielowski.

Witamy nowego trenera na pokładzie i życzymy samych sukcesów!