Paweł Niedzwiedzki: Stać nas na to, żeby powalczyć o wyższe lokaty

Po rundzie jesiennej piłkarze AKS Górnik Niwka Sosnowiec plasują się na dziewiątym miejscu. Jak wyniki te ocenia prezes naszego klubu?

O rundzie jesiennej:

Dziewiąta lokata jest zdecydowanie nieadekwatna do planów i możliwości drużyny. Mamy solidny zespół, mieszankę młodości z doświadczeniem, ale po nie najgorszym początku sezonu zaczęliśmy gubić punkty, a i atmosfera w drużynie pozostawiała wiele do życzenia. Kiedy remisujesz mecz wygrywając 3:1 możesz mówić o pechu. A jeśli sytuacja powtarza się w kolejnych meczach, musisz zastanowić się nad przyczyną tej sytuacji.

O zmianie trenera:

Po konsultacjach ze sztabem doszliśmy do wspólnego wniosku, że potrzeba nam świeżego spojrzenia na drużynę i stąd też zmiana trenera. Niestety tu dały nam się we znaki kontuzje, które najmocniej dotknęły środka obrony. Nie da się walczyć jak równy z równym, gdy przystępujesz do meczu bez nominalnego środkowego obrońcy. Widać to w szczególności po statystykach i ilości straconych bramek.

O rundzie rewanżowej:

Obecnie po zakończeniu rundy i okresie roztrenowania czeka nas krótki odpoczynek, a w styczniu zaczynamy przygotowania do rundy rewanżowej. Z pewnością czeka nas kilka wzmocnień i biorąc pod uwagę fakt, że limit kontuzji został już - miejmy nadzieję - wyczerpany czeka nas ciekawa wiosna. Z pewnością stać nas na to, żeby powalczyć o wyższe lokaty i jeszcze sporo namieszać.

Co o rundzie jesiennej myślą zawodnicy zielonej koniczynki? Więcej - TUTAJ