Pierwszy sparing na plus

Zwycięstwem zakończył się pierwszy tego lata mecz kontrolny niwczan. Sosnowiczanie pokonali Unię Strzemieszyce 1:0. Bramkę strzelił zawodnik testowany.

W środę, 17 lipca, piłkarze zielonej koniczynki rozegrali pierwszy sparing tego lata. Do Sosnowca przyjechała Unia Strzemieszyce. Mecz podzielono na trzy tercje po 30 minut.

Mecz zakończył się zwycięstwem niwczan. Jedyną bramkę pod koniec trzeciej tercji strzelił zawodnik testowany. - Wygraliśmy 1:0, choć zdawałem sobie sprawę, że praktycznie po jednym treningu nie będzie wielkiej gry z naszej strony. Specjalnie dobraliśmy też mocnego przeciwnika, który potrafi grać w piłkę i obnaży wszystkie nasze braki - tłumaczy trener Michał Chmielowski.

Szkoleniowiec niwczan dał szansę gry wszystkim zawodnikom. - Zagraliśmy trzy tercje i każdy miał okazję się zaprezentować. Wiemy nad czym mamy pracować. Dobrze rozpocząć przygotowania od zwycięstwa, bo zwłaszcza w tej drugiej części meczu byliśmy drużyną, która więcej za tą piłką biegała, ale przeciwnikowi nie udało się strzelić bramki. My to zrobiliśmy pod koniec spotkania, choć mieliśmy też swoje sytuacje w pierwszej tercji. Jestem zadowolony z postawy zespołu. Wszyscy powalczyli i to jest dla mnie najważniejsze - dodaje Michał Chmielowski.

W sobotę, 20 lipca, gracze zielonej koniczynki zagrają kolejny sparing. Tym razem z KS Chełmek. Mecz zostanie rozegrany o godz. 13.00 na bocznym boisku AKS-u.