Remis na zakończenie sezonu

W sobotę podopieczni Michała Chmielowskiego rozegrali ostatni mecz w tym sezonie. Niwczanie zremisowali 1:1 z Górnikiem Bobrowniki Śląskie.

W sobotę, 15 czerwca, piłkarze AKS Górnik Niwka Sosnowiec gościli Górnik Bobrowniki Śląskie. Mecz zakończył się podziałem punktów.

Zgromadzeni na stadionie kibice bramki zobaczyli dopiero w drugiej połowie. Najpierw na prowadzenie wyszli goście, a kilka minut później wyrównującą bramkę zdobył Mateusz Majchrzak.

- W tej rundzie jeszcze nam się nie udało zremisować. Zawsze albo wygrywaliśmy, albo przegrywaliśmy. Był to ostatni mecz i chłopcy zagrali z pełnym zaangażowaniem. Przez cały mecz mieliśmy przewagę, ale pierwsi straciliśmy bramkę i dobrze, że szybko odpowiedzieliśmy. Wiosną byliśmy u siebie niepokonani i utrzymaliśmy tę passę – powiedział po meczu trener Michał Chmielowski.

ZDJĘCIA Z MECZU ZNAJDZIECIE NA NASZYM PROFILU NA FACEBOOKU - TUTAJ

Sosnowiczanie sezon 2018/2019 z 44 punktami kończą sezon na ósmym miejscu. - Cel osiągnęliśmy, jesteśmy w górnej części tabeli – skomentował trener Chmielowski. - W tej rundzie zdobyliśmy 25 punktów i gdybyśmy brali tylą ją pod uwagę, to bylibyśmy w pierwszej piątce. Uważam, że zagraliśmy na miarę naszych możliwości. Przegraliśmy kilka spotkań różnicą jednej bramki, gdzie nie byliśmy drużyną słabszą. Pokazaliśmy, że z każdym możemy powalczyć i jest to dobry prognostyk na przyszłość – dodał.

Dziękujemy zawodnikom za walkę oraz kibicom za wspaniały doping i dobrą atmosferę!