Nasz najbliższy rywal: Źródło Kromołów

W meczu 2. kolejki katowicko-sosnowieckiej ligi okręgowej AKS Górnik Niwka Sosnowiec zagra na wyjeździe ze Źródłem Kromołów. Poznajmy naszego najbliższego rywala.

Ludowy Klub Sportowy Źródło Kromołów został założony w 1946 roku z inicjatywy ludowych działaczy sportowych Kromołowa. Największym sukcesem tego klubu jest zajęcie trzeciego miejsca w IV lidze w sezonie 2004/2005.

Poprzedni sezon ekipa z Zawiercia zakończyła na dziewiątym miejscu. Na dorobek ten złożyło się 12 zwycięstw, 7 remisów i 11 porażek. W tabeli do Niwki straciła tylko punkt.

Tydzień temu, w inauguracyjnej kolejce, piłkarze Kromołowa przegrali z Tęczą Błędów 1:3. Jedyną bramkę dla Źródła zdobył Michał Sołtysik. Z kolei niwczanie dość pechowo ulegli mocnej Podlesiance Katowice 1:2.

Czy tym razem gracze zielonej koniczynki zgarną pełną pulę i do Sosnowca wrócą z tarczą? Wyjazdowy mecz niwczan ze Źródłem Kromołów odbędzie się w sobotę (17 sierpnia). Początek o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy i prosimy kibiców o głośny doping! #AKSgramyRAZEM

Harmonogram 2. kolejki katowicko-sosnowieckiej ligi okręgowej:

Naprzód Lipiny - Siemianowiczanka Siemianowice Śląskie

Szczakowianka Jaworzno - MK Górnik Katowice